Každá hospodyňka jistě moc dobře ví, že při vaření je dostatek pracovního prostoru nezbytný. Rozhodně také musí být vše dobře uloženo, aby nás zbytečné hledání neobtěžovalo. Máte v kuchyni všechno pěkně při ruce, nezdržuje vás přehrabávání v zásuvkách nebo neustálé a nekonečné přehrabování skříněk?
malá kuchyň v bytě
Systém– to je ten pravý výraz pro to, co by mělo v kuchyni převládat. Jenom s ním si vaření a pečení opravdu užijeme a nebudeme mít strach pouštět se ani do náročnějších receptů. Marie Trachtová, která v roce 1924 vydala knihu Domácí hospodářství, ženám radila, aby se zbavily nepraktických kuchyňských příborníků a pořídily si alespoň čtyři pořádné hranolové skříně – jednu na kuchyňské nádobí, jednu na zásoby, další na uklízecí potřeby a poslední na stolní nádobí. Kdyby tahle paní viděla, jaké vychytávky vnášejí systém do kuchyní dnešních hospodyněk, možná by se ani nestačila divit.
prostorná kuchyň v dekoru dřeva
·         Pořádně to přerovnejte
Pokud máte pocit, že to u vás v kuchyni poněkud drhne, nastal čas na změny. Nemusíte si zrovna kupovat novou kuchyňskou linku, jedná se o dost velkou investici, kterou si většina z nás může dovolit jen jednou za život. Zkuste se spíše zaměřit na vnitřky skříněk a zásuvek, ve kterých pomalu ztrácíte přehled, případně můžete zauvažovat o některém ze závěsných systémů. Při plánování rozdělte vybavení kuchyně na to, které používáte jenom občas nebo dokonce svátečně a na to, po kterém saháte pravidelně. Předmětům z první skupiny vyhraďte spíše uzavřené prostory, aby se na nich neusazoval prach a mastnota, zároveň pamatujte na to, že mohou být i na hůře přístupných místech. Často využívaným kuchyňským pomocníkům naopak rezervujte prostor co nejblíže pracovní plochy, aby byly neustále po ruce.
žena a muž při vaření
·         I zásuvka může být chytrá
Zásuvky v kuchyňské lince jsou úžasně praktickou záležitostí. Ale jenom v případě, že v nich máte pořádek. Možná zrovna vám chybí správný organizér, který rozčlení velkou plochu na menší přehlednější části. Mělké zásuvky, které jsou ideální na ukládání příborů, nožů a dalších drobných pomůcek, můžete vybavit klasickým plastovým příborníkem nebo nerezovým pořadačem s miskami, které je možné jednoduše vyndat a umýt v myčce.

Máte malou kuchyň? Jak do ní dostat vše potřebné?
Ohodnoťte příspěvek