Když si na facebooku zadáte Nové háro, vyjedou vám informace, na něž tento spolek pravidelně píše o plánovaných i prošlých akcích, na kterých se můžete aktivně zapojit do pomoci nemocným dětem.
Pokud si do vyhledávače napíšete tento název, objeví se vám stránky, na kterých se dozvíte podrobnosti. Nejen že se dočtete o tom, co zakladatelku vedlo k tomuto nápadu, ale zjistíte, kdo jsou jejich partneři, např. Koupelny Šujan Most, kde můžete zakoupit předměty, jako jsou trička, batohy nebo látkové tašky, přečtete si, co média o nich napsala, či řekla a jestli máte zájem pomoci svými vlasy, najdete návod, jak na to.
Budou z nich vyrobeny paruky na míru pro děti, které díky léčbě onkologické nemoci o ně přišly.
růžová stuha
Tuto neziskovou organizaci založila v roce 2017 Markétka Zagrapanová, která se sama s touto nemocí léčila. Poprvé ve čtrnácti letech, později ještě dvakrát, kdy nakonec v devatenáct letech nemoci podlehla.
Sama moc dobře věděla, jak hrozný pocit je, jejich ztráta. Chtěla ulehčit dětem utrpení při léčbě alespoň tím, že jim budou vyrobeny paruky na míru z pravých vlasů.
Věřila, že když rozšíří povědomí o rakovině, která napadá i děti, najde se dost lidí, kteří jim nezištně pomůžou. Ze své zkušenosti věděla, že ani dítě nechce vypadat nemocně a vycítí, že jeho okolí neví, jak se k němu chovat. Proto vymyslela spolek, který bude shánět pravé vlasy, ze kterých paruky vypadají přirozeně a pacienti nebudou na první pohled zaškatulkováni a litováni.
holky u kaluže
Můžete je také sledovat na Instagramu. Uvidíte fotky a videa stříhání a jejich stánek, kde si můžete zakoupit nástěnný kalendář, náramek, tričko, nějaké ručně vyrobené zvířátko a to vše s vědomím, že pomáháte těžce nemocným dětem.
Je možné jim i zaslat peníze jako podporu na výrobu paruk, která není zrovna levná.
Nové háro je projekt, který vezme každého u srdce, a opravdu se nemusíte bát, že by vaše vlasy, nebo peníze skončily jinde, než mají. Stačí, když jim dáte na sebe kontakt a oni už se postarají o to, abyste se dozvěděli, kterému z dětí paruka udělá radost.
Nemusíte jezdit přímo za nimi, ale na jejich stránkách najdete adresu, kam ustřižené a správně uložené vlasy poslat.
Je možné se i s nimi přes webové stránky domluvit, aby přijeli do školy, kde udělají besedu, při které se děti dozví, jak se k takovému kamarádovi chovat, nebo jak nemocný sám musí bojovat nejen s nemocí, ale i s předsudky společnosti.
Jestli jste se rozhodli, že tyto stránky navštívíte a poté budete chtít udělat dobrý skutek, je to rozhodnutí, kterého nikdy nebudete litovat.

 

Pomáhat nemocným dětem je největší dar
4 (80%)6