1.       Tugela
Tento vodopád je druhým nejvyšším vodopádem na světě. Má hloubku devět set čtyřicet osm metrů a je naprosto výjimečná právě tím, že je velice těžko dostupná. Nachází se na nejvyšším z vrcholů Dračích hor, jako by byla zakletá uprostřed neproniknutelné džungle zcela panenské a člověkem neposkvrněné přírody. Je částečně spojena s horou Amphiteathre, která jako by připomínala legendární babylon – stavbu, tyčící se až do nebes.

Vzhledem k tomu, jak často jsou její vrcholky zahaleny v mlze oblaků, člověk takový pocit opravdu může mít. Voda zde padá z obrovské výšky, a hluk při dopadu je tak vysoký, že neslyšíte vlastní slovo, stojíte-li pod vodopádem a sledujete, jak odnikud padá voda.

2.       Didima
Zůstaňme ještě na moment v Dračích horách. Mnoho vodopádů se zde objevuje pouze dočasně, a to z toho důvodu, že jenom několik týdnů v roce je zde tolik vody, aby se tyto vodopády objevily. Většinou a ně narazíte jenom po vydatném dešti v období dešťů. Některé se objevují třeba na několik měsíců, jiné zase vydrží proudit sotva pár dní. Jedním z takových je i vodopád Didima, který najdete v parku Cathedral.

3.       Lehr’s
Tento vodopád se nachází v chráněné oblasti Oribi Gorge. Právě zde narazíte na ty nejdramatičtější vodopády, jelikož voda zde padá z ploché skály, takže vzniká zvláštní převis na několika místech rozšklebený působením vody, a celou plochu konturuje několik proudů vody, které padají do hloubky šesti set metrů.

Vyzkoušejte si zde bungee!
V tomto místě si můžete užít nejenom bungee jumping, ale také houpačku. Posadíte se na velmi dobře zabezpečenou houpačku a průvodci vás zhoupnou do téměř dvě stě metrů hluboké soutěsky, aby vás pohoupali na druhé největší houpačce na světě, největší houpačce v na africkém kontinentu.