Ženy z pravidla pečují bedlivě o svou krásu. Užívají spousty různých čistících a výživných krémů pro zpevnění pleti a vyhlazení vrásek. Přitom si neuvědomují, že ty nejhlubší vrásky jim způsobuje stres, který má v životě dnešních lidí významnou roli. Negativní!
odpočinek v sauně
V důsledku starostí, kterých se nám v každodenním životě objevuje víc než dost, naše tělo trpí v mnoha směrech po zdravotní stránce, což se shodou okolností promítne i navenek. Hluboké kruhy pod očima, suchá pleť, řídnutí vlasů, prohlubující se vrásky – to vše je důsledkem nezdravého a stresujícího životního stylu. Nejdůležitější, co pro sebe můžeme učinit, je naučit se relaxovat.
relaxační dovolená
Plán dne
Pokud hodláte začít se změnou životního stylu a chcete si vnést trochu pohody do každodenního shonu, je třeba si to, alespoň ze začátku naplánovat. Pokud si říkáte: „Jak se mi naskytne přes den čas.“ Nevyjde to! Brzy zjistíte, že práci naleznete vždy a všude, a určit si dobu, kterou budete věnovat sobě a odpočinku, není vůbec od věci.
Radost z maličkostí
Relaxace neznamená pouze rozvalit se na pohovku a zavřít oči. Nejde nám totiž pouze o odpočinek fyzický ale především duševní. Ten docílíme aktivitou, která nám přináší štěstí. Ať už se bude jednat o fotografování, pečení, procházky v přírodě nebo plánování vysněné dovolené, měli byste se u zvolené aktivity uvolnit, vyhnat z hlavy veškeré myšlenky a starosti a užívat si přítomný okamžik.
Nakonec zjistíte, že začlenit trochu volna a radosti do dne není tak komplikované, jak se zdá a život se tím velmi obohatí. Známá, bydlící v horách, se mi jednou svěřila, že by si nedokázala den představit bez poklidné snídaně a pohledu na překrásnou přírodu za oknem. Někomu i taková maličkost stačí pro každodenní dávku spokojenosti.
západ slunce
Dokázat se těšit z maličkostí a neutápět se ve stále vznikajících problémech je základem pro zdraví pleti, jakož i celého organismu. Už i staří mnichové v Číně věděli, že šťastný a spokojený život je základem pro dlouhověkost.