Cestovat do zahraničí je v současnosti velice jednoduché, stačí se podívat na nabídku cestovních kanceláří a prakticky od stolu vše vyřídíte za pouhých pár minut. V pohodlných vyhledávačích si vyhledáte vhodný zájezd, který vás zajímá a odpovídá vašim možnostem a přáním.
Je jen na vás, zda si chcete vyrazit jen na pár dnů na prodloužený víkend, chcete jet na jednodenní poznávací zájezd, nebo se chystáte strávit dovolenou u moře či na horách pouze se svým protějškem, či zda se jedná o rodinnou dovolenou. Pokud si vyberete zájezd last minute neboli na poslední chvíli, ušetříte navíc pěknou řádku korun. A to se vyplatí. O vše je postaráno, zařízeno a na vás je pouze zabalit si zavazadlo a vyrazit za odpočinkem či zábavou.
věci na dovolenou

Máte v sobě dobrodruha?
Ovšem takový styl cestování nemusí vyhovovat všem. Ti, kteří mají srdce dobrodruha a touží po opravdových zážitcích, vyrážení na cesty sami, tedy bez asistence cestovní kanceláře. A není to nic výjimečného, ba naopak takových singl cestovatelů stále více přibývá.
Při individuálním cestování se vám otevírají nové možnosti, podíváte se na místa, kam byste se s cestovkou nikdy nedostali, zažijete na vlastní kůži život obyvatel navštívených zemí. Je třeba však mít na mysli, že samostatné cestování vyžaduje větší připravenost, pozornost a samostatnost, než když byste si nechali vše zařídit cestovní kanceláří.
Naproti tomu zážitky a možnosti, které se vám touto cestou otevírají jsou neocenitelné. Naučíte se plánovat, šetřit, spoléhat sami na sebe, procvičíte a naučíte se jazyky, poznáte zajímavé lidi a získáte nová přátelství.
Chytré aplikace
Pro pohodlné cestování můžete, v dnešní době využít různé vychytávky a aplikace, které si stáhnete do svého chytrého telefonu. Pro všechny cestovatele je ideální aplikace Google maps, jejíž velkou výhodou je, že funguje i online. S Google maps se tak už nikdy a nikde neztratíte.
muž u řeky
V cizině se většinou česky nedomluvíte, a tak je dobré mít ve svém telefonu nějaký překladač např. Google translate. Díky němu se nedostanete do komunikačních nesnází. Pro učení jazyků je zase výborné celosvětově oblíbené Duolingo.
Opravdu dokonalou apkou je TripAdvisor. Najdete tu tipy na dobré hotely, restaurace, můžete si zde rezervovat třeba i výhodné letenky a další služby. A navíc je zde velké množství informací, map, fotek a recenzí, kterými se můžete na svým cestách inspirovat.