Věděli jste, že můžete být na cukru závislí? Tato závislost se mnohdy může rovnat závislosti na alkoholu či cigaretách.  Že se vás to netýká? Možná že ne. Jestliže dokážete odolat sladkým dortům, čokoládám a jiným laskominám, jste z kola venku. Vy ostatní, kteří sladké dobroty neoželíte, neboť chutnají tak úžasně sladce, potýkáte se se závislostí na cukru. Čím více sladké jíte, tím více ho vaše tělo vyžaduje. A přitom sladká jídla jsou pro váš organismus jedovatá. Nadmíra cukru vám možná přinese uspokojení chuťových buněk, ale také přibývání na váze a řadu zdravotních nepříjemností. Chcete raději cukr omezit a dopřát tak svému tělu přesně to, co potřebuje? Poradíme vám, jak nejlépe udržet sladkou lásku na uzdě.
čokoládové pralinky
Negativní vlastnosti cukru vůči vašemu tělu:

· zvyšuje hladinu cholesterolu v krvi,

· zhoršuje krevní obraz,

· způsobuje střevní problémy,

· zvyšuje obvod pasu a způsobuje příbytek na váze.
pocukrované wafle
CUKROVÝ DETOX

Cílem cukrového detoxu není naučit se cukr nahrazovat, ale radikálně ho omezit. Naučit se mít co nejméně cukru ve stravě. Jedině tak získáte zdravý a energický život. Zkuste si alespoň třicetidenní očistnou kúru. Možná zjistíte, že po této době cukr už vlastně nepotřebujete, a budete jíst i nadále zdravě. Začátek sice bude přísný, ale výsledek vám bude stát za to, nejenže zhubnete, ale budete se cítit zdravě.
lžíce cukru

1. Především je důležité, abyste vyřadili ze svého jídelníčku potraviny, které způsobují rychlý vzestup a pád glukózy v krvi. Bílé pečivo raději nahraďte celozrnným, jezte raději brambory, celozrnnou rýži, ořechy, ryby, kuřecí maso a další potraviny s nižším glykemickým indexem.

2. Jezte pravidelně každé tři hodiny, nedovolte se vyhladovět, to je totiž hlavní příčina, kdy pak saháte po sladkém. Zařazujte do jídelníčku zdravé svačinky, a uvidíte, že chuť na sladké bude hned menší.

3. Dodržujte pitný režim. Dostatečný příjem tekutin je důležitý, neboť hlad je kolikrát převlečená žízeň. Vynechejte ale slazené nápoje. Raději si dejte vodu, bylinkový čaj nebo čerstvé ovocné či zeleninové šťávy.