Monitor dechu

Nepostradatelnou součástí výbavy pro novorozeně je především monitor dechu. Malé děti mohou trpět tzv. syndromem náhlého úmrtí, ve zkratce SIDS. Je příčinou až poloviny úmrtí kojenců. Jedná se o smrt, kdy dítě přestane dýchat během spánku. Nejčastěji to bývá u dětí ve věku od 3 měsíců do 1 roku. Monitor dechu již zachránil několik dětí, které přestali dýchat. Umísťuje se pod matraci, kde miminko spí a v případě zastavení dechu u dítěte, začne monitor dechu hlasitě pískat, takže hned víte, že se něco děje. Většinou stačí dítě vzbudit, aby se zase nadechlo. Někdy ho dokonce probere jen samotný zvuk monitoru. Na trhu se pohybuje okolo 2.000 Kč. Určitě se vyplatí monitor dechu pořídit. Raději člověk dá pár korun, než aby ztratil své milované dítě.
batole v křesle.jpg

Chůvička

Pomocník, který ocení nejedna maminka, tatínek nebo třeba i babička, prostě každý, kdo dítě právě hlídá. Chůvičky mají základní rozdělení, a to videochůvička, díky které můžete sledovat své dítě, jak klidně spí a samozřejmě uslyšíte i zvuk, a pak je na trhu obyčejná chůvička, která poskytuje jen přenos zvuku. Dále se chůvičky mohou lišit designem, některé mají display a na něm mohou být hodiny, ukazatel teploty apod. Chůvičky se liší také dosahem. Dále může mít funkci spouštění ukolébavek, a také třeba tlumené světlo. A k čemu vlastně chůvička je? Skládá se zpravidla ze dvou kusů. Jednu dáte k dítěti a druhou máte u sebe. Díky tomu slyšíte, v případě videochůvičky i vidíte, co právě Vaše dítě provádí. Jestli spí nebo pláče, hraje si.
spánek novorozence.jpg

Zvlhčovač a čistič vzduchu

Ovzduší je pro děti velice důležité, zvláště u těch nejmenších. Pokud v pokojíčku vzduch není ideální, můžeme jej upravit pomocí čističky či zvlhčovače vzduchu. Zvlhčovač se nám může hodit, když má naše malé dítě rýmu. Určitě pro něj bude příjemnější vlhké prostředí, nežli suché. Pokud máme opravdu malé miminko, s čističkou vzduchu opatrně. Jak se říká, všeho moc škodí. Pokud bychom se snažili pro dítě vytvořit dokonale čisté prostředí, mohlo by mít po té problém, když byste šli například k někomu, kdo čističku nemá a v místnosti by přirozeně byly bakterie, na které dítě není zvyklé. Dítě by si mělo přirozeně posilovat imunitu.
Elektroniky je opravdu mnoho, ale tyto výše uvedené jsou jedny z důležitějších, a dokonce i potřebných pro Vaše dítě.