Prim zde hraje příroda. Žádná velkoměsta, průmyslové zóny, továrny nebo skládky, nic takového, jenom nekonečné dlouhé pásy přírodního prostředí, od nejvyšších vrcholů Kalábrie, kam oko dohlédne. Najdete tady mnoho přírodních krás, kterými si můžete ozvláštnit dovolenou na zdejších teplých plážích na okraji středozemního moře. vydejte se proto s námi na prozkoumání alespoň toho nejzajímavějšího, co může Kalábrie nabídnout.

1.       Národní park Monte Pollino
Udělejte si alespoň jeden den čas a vydejte se do tohoto pohoří. Horské masivy můžete sledovat z vpovzdálí, uděláte si mnoho fotek, ale také se můžete pustit do slaňování a horolezectví. Všude vedou cyklostezky a turistické stezky a značky, takže se neztratíte. Uvidíte stáda krav a koz nebo ovcí, a pokud budete mít štěstí, zahlédnete i stádo koní, kterak se pase na stráních.

2.       Národní park Sila
Zde se spíše, než skály slézají strže, romantická údolí a husté hvozdy. Také zde naleznete křišťálově čisté potůčky, studánky a tůňky. Naleznete zde strážní věže, tedy spíše jejich ruiny, které pocházejí ještě ze Starého Říma, ale také těch, které jsou zde od středověku a sloužily jako ochrana proti pirátům.

3.       Sopka Stromboli
Tu můžete spatřit z hradeb městečka Tropea, nebo se k ní vydat třeba na kolech, ovšem jenom do přiměřené vzdálenosti – sopka je dodnes činná a můžete pozorovat soptění lávy z jejích hlubin.
Stejně jako na jiném italském pobřeží, i zde se nacházejí písčité i oblázkové pláže. Většina z nich má pozvolný vstup do moře, ovšem právě v této oblasti se nacházejí i pláže, které následuje strmý spád do velkých hlubin. Proto si dávejte dobrý pozor, zvlášť, pokud budete dovolenou trávit s dětmi nebo se seniory.

–          Městečko Tropea
Zde najdete moře hned pár metrů u silnice. Bílý písek, skaliska, která jako by vyrůstala z vodní hladiny, jsou vypleta do prazvláštních tvarů.