Většina Čechů dnes tráví dovolené u moře, přitom je dobré si uvědomit, že můžeme trávit dovolenou také v Česku, kde je pro většinu populace stále neobjevená velká část republiky. Navíc s rostoucím zájmem právě o lidské zdraví vznikají nejrůznější wellness resorty. Ty však nenajdeme pouze ve velkých městech, kde můžeme využít nejrůznějších saunovacích středisek nebo masážních center, ale také užít si přírody právě v horách.
svíčka a růže

Beskydy, které jsou do určité míry vzdálené právě od velkých měst patří mezi neobjevenou část hor Česka. Přitom je stále co objevovat. Ať už se bavíme o nejvyšší hoře Beskyd, tedy Lysé hoře nebo hornické městu a to Ostravě. Ta může být pro určité osoby jako cosi polského co odvál čas, ale Ostrava se stále snaží přilákat turisty. Jelikož průmyslová část už téměř uzavřela svou výrobu snaží se nalákat na industriální muzea nebo sportovní a kulturní vyžití.
masáž od masérky

V každém případě, pokud se vrátím do hor můžeme si zde užít turistiku, ale také wellness relaxaci , kde bude pečováno o naši mysl, ale také o naše tělo. Ne všichni jsme navíc vyznavači moře a chceme prožít dovolenou trošku aktivně. Kdo by chtěl taky celý týden nebo dokonce víc ležet u moře a nic nedělat. To může navíc v člověku vzbudit výčitky. Takhle si může člověk dát do těla, a navíc si za odměnu večer užít relaxaci a dobré jídlo.

Nesmíme ale zapomínat ani na bezpečí, protože i zde může velice snadno a rychle dojít k úrazům. Proto je třeba myslet na pojištění. Nemusíme být ani v zahraniční, když provádíme rizikové sporty vždy je třeba být pojištěn.
chlap s batohem

Není tedy vhodné opomínat krásy Česka a automaticky cestovat do zahraničí i zde můžeme tak najít spoustu krásných a exotických míst, které nás okouzlí svou krásou a unikátností. Navíc díky spojení přírody a relaxace si přijdou na své všichni. A ti, co nejsou zrovna vyznavači akční dovolené můžou zůstat v relaxačních centrech a užít si dobrého jídla a odpočinku.