Zajímavých her je v současnosti více než dost, ovšem většina z nich se neodehrává venku jak bylo zvykem ještě ke konci minulého tisíciletí, ale v klidu domova na počítačích, respektive herních konzolích. Dnešní mládež je už poměrně pohodlná, a tak se raději baví skrze počítačové obvody. Díky internetu navíc lze prostřednictví her komunikovat i s dalšími přihlášenými hráči, takže takové dítko nemá ani příliš velkou potřebu se sociálně sdružovat, alespoň tedy standardně ne. Mnoho z nich by však možná změnilo názor, kdyby si alespoň přičichli k Laser games, který v sobě ukrývá velice zajímavé prvky, díky kterým je atraktivní takřka pro všechny věkové kategorie.
laserové dělo

Moderní paintball

Už na první pohled je zřejmé, kde se Laser games inspirovali. Je to paintball a jeho odnože, které byly tou největší inspirací. Hra na vojáky byla vždy vzrušující. Na možnosti popadnout do rukou zbraň a jejím prostřednictví střílet po svých kamarádech bylo vždy něco vzrušujícího, zvláště pak pro mužskou část lidstva. Ovšem tento typ zábavy vyhledávají i mnohé ženy. Paintball je stále velice populární, ale vzhledem k tomu, kolik Laser games nabízejí možností a vylepšení, stále více hráčů se přiklání spíše k novince. V podstatě jde o takovou moderní odnož paintballu, kde po sobě místo kuliček naplněných barvivem hráči střílí pouze neškodné paprsky. Je to stejně zábavné, jen pak člověk nemá modřiny a není celý zabarvený .
mimozemská zbraň

Různé typy

Laser games se hrají stejně jako jiné obdobné hry. Prostě se vytvoří dva stejně velké týmy a ty mají za úkol se navzájem eliminovat. Na rozdíl ale od obdobných her nabízí tato moderní odnož paintballu výrazné osvěžení v podobě různých módů. Střílet se tak například i po oživlých mrtvolách, mimozemšťanech nebo každý může jet sám za sebe. Nejedná se o nic náročného, ale nějaký ten pohyb člověk vyprodukovat bude vždy muset. Tedy nechce-li prohrát.