Hračky jsou často rozlišovány na ty pro holky a na hračky pro holky. Děti ale často nemají důvod rozlišovat, zda si budou hrát s kuchyňkou, nebo s dřevěným ponkem a nářadím. Dětská představivost je totiž obrovská a většinou chtějí děti dělat to, co vidí u rodičů. Pokud maminka vaří, nebude chlapec řešit, že maminka je žena a on je muž. Chce prostě vařit taky. U jakých hraček mají nejčastěji rodiče problém?autíčko
Kočárky
Kočárek je jednou z hraček, které jsou často rodiči zakazovány chlapcům. Kočárky přece vozí a dostávají jen holčičky, u chlapečků je to divné. Možná jste tento názor už slyšeli, možná vám jej někdo řekl, když si váš malý pečovatel dával panenku do kočárku. Je to opravdu tak? Není, i muži se přece stávají tatínky a věnují se svým dětem, proč brát chlapcům tento vzor již v dětství?
Nářadí a ponk
Dřevěný ponk chytraliska má doma nejeden chlapec, už je však více méně výjimkou u děvčat, které dostávají právě třeba výše zmíněné kočárky. Ponk je přitom univerzální hračka, která naučí dítě pracovat s jemnou motorikou a zároveň i s nářadím, které se mu bude v životě hodit. A stejně jako mužům se bude hodit i ženám. Nebraňte vašim holčičkám hrát si s nářadím, které je naučí spoustu věcí, které se prostě s kočárkem nenaučí.
Kuchyňka
Krásná dětská kuchyňka je přáním snad každého dítěte bez ohledu na pohlaví. Nebojte se do kuchyňky pustit i vaše chlapce, přece je tolik šéfkuchařů, kteří patří mezi světovou špičku, tak proč by mezi ně nemohl patřit i ten váš drobeček. Děti mají tendenci napodobovat maminku a tatínka a tím pádem se budou do kuchyňky hrnout s radostí.dítě s autem
Proč vlastně rodiče často dělí hračky na holčičí a klučičí? Mají strach, strach z toho, že své dítě navedou na jinou životní dráhu, než by si sami přáli. To ale není důvod brát dětem jejich osobnost, každé dítě je jiné a není důvod, proč by si všichni kluci měli hrát s autíčky a všechny holčičky s kočárky.