Je tady léto a pokud jste milé dámy chtěly do léta zhubnout, tak buď máte splněno, nebo jste nešťastné, že jste to nestihly či nezvládly. Ono totiž zhubnout a udržet si váhu není zase tak jednoduché, jak se nám u novoročních předsevzetí může zdát. Pokud začnete hned v lednu s dietou, tak ji vydržíte držet měsíc, možná dva a pak se vrátíte ke svému způsobu stravování a kila jsou do dovolené zpátky.

dieta

V lednu pravděpodobně nezačnete běhat, pokud chcete zhubnout sportem, protože ve sněhu a při nízkých teplotách se běhá špatně. A když už by se v dubnu dalo začít běhat, tak na novoroční předsevzetí už zapomeneme. Vyzkoušet můžete ketogenní dietu, která je ověřená, že funguje a že nějaká ta kilečka zhubnete a nenaberete je zpátky. Ale pozor. Tělo může na keto dietu reagovat nepříjemným způsobem. Mohou se projevit bolesti hlavy, svalů, pocit na zvracení nebo průjem. Dostat své tělo do stavu ketózy přinese kýžený efekt a vy zhubnete tuky a když dietu ukončíte, nedostaví se jo-jo efekt. Ale stav ketózy není pro tělo přirozený, a tak můžete čekat některý z výše uvedených nepříjemných vedlejších příznaků.

avokádo

Keto dieta je také náročná v tom, že si musíte striktně nastavit jídelníček a počítat hodnoty sacharidů. Máte jasně dáno, které potraviny můžete jíst a kterým se musíte úplně vyhnout. Není úplně jednoduché si jídelníček sestavit a nechat si jídelníček sestavit na míru vás bude stát návštěvu odborníka a pochopitelně peníze.

Někomu vyhovuje držet diety a dostat se tak vždy na chvíli na váhu, které odpovídá našemu BMI, ale není lepší se stravovat přiměřeně, k tomu se hýbat a udržovat si stále stejnou váhu? Tělu se určitě bude více líbit pravidelná strava než občasné hladovění, které stejně ke kýžené váze nevede. Pokud nejste vysloveně obézní, nevrhejte se bezhlavě do diet, jen roztočíte spirálu s jo-jo efektem.