Zboží v internetových eshopech navíc bývá často výrazně levnější než v kamenných obchodech. Ještě před nedávnem bylo standardem platit při online nákupech bankovním převodem. Postupně se do popředí zájmu začíná dostávat platba kartou online. Jak tedy platit kartou na internetu bezpečně?
peněženka s kartou vykukující z kapsy
1. Pohlídejte si bezpečnostní certifikát stránky
Dnes už je běžné, že kvalitní a prověřené eshopy používají ssl certifikát vystavený certifikační autoritou. Podívejte se do adresního řádku. Vidíte vedle adresy zámeček? Potom by mělo být vše v pořádku. Po kliknutí na ikonu zámku můžete také nahlédnout do informací k použitému certifikátu. Zobrazí se vám jeho platnost i certifikační autorita.
2. Věřte prodejcům se službou 3D Secure
Jedná se o víceúrovňové ověření. Před uskutečněním platby budete přesměrováni na rozhraní své banky. Obdržíte unikátní kód, který musíte vepsat do příslušného pole. Teprve potom bude platba provedena a částka stržena z vašeho účtu. Máte tak jistotu, že vaše platební údaje jsou v bezpečí a vaše karta nebude zneužita.
kreditní karty vykukující z kapsy
3. Učiňte kroky u své banky
Nastavte si nízké limity pro platby kartou na internetu. Víte, že při jednom nákupu neutratíte více, než pár stovek? Jděte do internetového bankovnictví své banky a tento limit si u nastavení plateb kartou zadejte. Většina bank také umožňuje dočasné zvýšení limitu pro online platbu kartou. Limit si tak v případě potřeby můžete třeba zvýšit pro následujících 24 hodin. Poté se automaticky vrátí na původní hodnotu. O možnostech se informujte přímo u své banky.   
4. Udržujte přehled o svých platbách
Kontrolujte si pohyb na kartovém účtu. Přes internetové bankovnictví to jde snadno. Některé banky také nabízejí zaslání SMS zdarma při pohybu na účtu. Určete si časový rámec, ve kterém budete transakce kontrolovat. Pokud platíte kartou přes internet často, zkontrolujte si odchozí platby klidně každý večer před spaním.