Firemní automobily stejně jako dejme tomu i stavební stroje slouží firmám k tomu, aby si tyto s jejich pomocí vydělávaly. To dá rozum – nikdo přece nebude pro svůj podnik kupovat něco, co by ho táhlo ke dnu, na čem by prodělával. Jenže jakkoliv je základní důvod pořizování si firemních automobilů či stavebních strojů právě takový, realita se od něj přece jenom nejednou odlišuje. Podniková auta tak třeba podnikají i černé jízdy, stavební stroje nejsou využívány k efektivní práci pro svého vlastníka, zato však nejednou poslouží zaměstnancům při nějakém melouchu, ztrácejí se tu pohonné hmoty, náklad, vybavení a součástky…

Je prostě spousta věcí, které se kolem firemní techniky dějí, i když by se dít neměly. A zpravidla jenom proto, že jak praví lidová moudrost, příležitost dělá zloděje. A kdykoliv selhává kontrola, vytváří se prostor pro páchání nepravostí.

nákladní auto

Jenže jak kontrolovat taková vozidla a stroje, když jsou mimo dohled a často putují z místa na místo? Jak se postarat o to, aby bylo všechno svému majiteli na očích, aby tento věděl o všem, co se děje?

Možná se budete divit, ale i za těchto okolností kontrola možná je. A to s využitím sledování vozidel.

naložená technika

Je to právě tento systém, co umožňuje majiteli kontrolovat veškerá jeho vozidla a všechny stroje, a to i tehdy, když jde o techniku rozesetou široko daleko a přejíždějící z míst na místo. Prostě se tu do příslušné techniky nainstalují čidla, nastaví se parametry toho, co se má sledovat, a pak už stačí jenom usednout někde v kanceláři nebo i kdekoliv jinde k počítači, zadat přihlašovací údaje a sledovat, co a jak se kde odehrává.

Což – jak jistě sami uznáte – může představovat velice efektivní nástroj, jímž se dá zabránit nejedné nepravosti a ušetřit třeba i spousta peněz. Protože zaměstnanci přece nebudou páchat nepravosti, pokud ví, že se na ně lehce přijde.