Podniknout cestu kolem světa. O tom nejeden z nás snil jako dítě. Někomu to vydrželo do dospělosti a pár odvážných tuto cestu opravdu zrealizovalo. Výprava, která by před několika desetiletími byla skoro nereálná, případně by trvala mnoho let, dnes představuje záležitost i jen několika dní.

Pokud se opravdu rozhodnete procestovat zeměkouli kolem dokola, máte na výběr ze dvou možností. Tou první zvolíte prakticky v kuse na sebe navazující lety, kdy z navštívených zemí poznáte nejvíce letištní halu a mraky míhající se za okénkem letadla. Na druhou stranu snížíte náklady na minimum a v časovém horizontu jednoho měsíce jste zpět v práci. Pokud ale máte nějaké finanční úspory a času nazbyt, chcete poznat co nejvíce míst a strávit na cestě i několik měsíců, pak volte druhou možnost a svou cestu kolem světa si řádně vychutnejte a užijte.
mapa světa.jpg

Nejpohodlnější bude vydat se na cestu s cestovní kanceláří, která vše naplánuje a zařídí za Vás. Případně Vám poskytne i průvodce. Můžete se rozhodnout, zda zeměkouli obletíte letadlem nebo proplujete zaoceánskou lodí či plachetnicí. Pro dobrodruhy se nabízí i možnost plavby na nákladní lodi. Kupodivu je to dražší než si užívat pohodlí luxusní lodi. Záleží jen na Vašich preferencích a hranici Vaší komfortní zóny. Rozdíl bude v ceně a v délce celé cesty.
setkání letadel.jpg

Naopak pro adrenalinově založené jedince se nabízí podniknout výpravu kolem světa na kole nebo dokonce pěšky. Pokud budete striktní a budete se přesouvat opravdu jen kolmo nebo pěšky, budete potřebovat časový fond v horizontu více než deseti let.

Ať už si vyberete jakýkoliv způsob nebo je dokonce zkombinujete, čeká na Vás cesta Vašeho života. Takové zážitky Vás obohatí už navždy a budete mít celý život na co vzpomínat. A jelikož s jídlem roste chuť, určitě to nebude Vaše poslední výprava do dalekých krajů.