Málokdo dokáže pochopit, proč zrovna obuv je pro ženy nejvýraznějším bodem zájmu v oblasti odívání a péči o svůj zevnějšek. Ženy mají v oblibě mnoho věcí, od kosmetiky přes rtěnky, líčidla, šaty a halenky, kalhoty, sukně, kabáty a bundy až po spodní prádlo a obuv. Jestliže byste si dali tu práci a spočítali počet kusů ložního prádla, ošacení, triček, kalhot, šátků, kabátů, čepic, klobouků, ponožek, punčoch, rtěnek, zrcátek, kapesníků a dalších předmětů, které ženy využívají, největší množství z nich obvykle zaujímají páry bot .
jehlové podpatky
V této souvislosti bychom mohli lehce poupravit slogan znalosti cizích jazyků na nový výraz: „Kolik párů bot máš, tolikrát jsi člověkem“. Zajímavé je, že tuto zálibu se ženami nesdílí muži, těm stačí jen několik párů sezónních a kolikrát nosí v létě a v zimě jen dvoje tenisky, jedny sandály a jedny zateplené boty s kožíškem.
boty na podpadku

Do rekordů jistě máte daleko

Neměli bychom si však nic vyčítat ani nikomu vytýkat, že je marnotratný, existují totiž mnohem závažnější důvody k marnotratnosti. Že máte doma ve skříni nebo v botníku třicet párů? To nic není. Například spisovatelka Danielle Steel, která převážnou část svého času tráví nad svými románovými díly, se může pochlubit neuvěřitelnou sbírkou šesti tisíc párů obuvi. Stačí si jen domyslet, kolik prostoru zaberou, pravděpodobně by vám na ně nestačil ani dvoupokojový byt.

Závislost na nakupování

Jestliže se přistihnete, že vás vzrušuje už jen pouhé nakupování bot, a je zdrojem potěšení až tak, že se blíží závislosti, svěřte se vašim blízkým a poproste je o podporu, aby vám pomohli najít kus štěstí i v docela obyčejných věcech. Nákupní závislosti jsou bohužel poměrně časté a souvisí s nedostatkem vlastního sebevědomí a schopnosti radovat se z vlastní tvořivosti. Není to však snadné a někdy pomůže až odborná psychologická terapie.