Koho potěšíte umělými jarními květinami? Každého! S trochou nadsázky se tu snažíme naznačit, že v současné době se výrobky z plastických hmot dostaly na úroveň zcela nesrovnatelnou s dobou před čtyřiceti, padesáti lety. Velmi patrné je to právě v případě umělých květin a pokojových rostlin. Kupříkladu zakoupíte-li umělý břečťan nebo buxus, troufáme si tvrdit, že jej již ze vzdálenosti několika metrů stěží rozeznáte od živé rostliny. Jistě, někteří citliví jedinci dovedou vnímat energii rostlin, jejich životodárnou auru, a jejich pocit – intuice je obvykle nezklame, ale my máme na mysli zejména vizuální dojem.

umělé tulipány

Tmavé kouty – velmi dekorativní buxus se hodí do prostor, které nejsou dostatečně osvětlené umělým či denním světlem. Jsou to například chodby, předsíně, schodiště, koupelny či toalety. Takto vyzdobené prostory jsou veselejší a útulnější, protože rostliny včetně těch umělých jsou velmi zajímavé svým prostorovým uspořádáním.

umělá květina

Babička – čím je žena starší, tím více se těší, až zima pomine a přijde konečně jaro, které přináší rozkvetlé louky a kvetoucí rostliny v truhlících na balkonech. Umělými jarními květinami jí můžete příchod jara připomenout i v zimě, může si je umístit na okenní parapet, na konferenční stolek či psací stůl, a mít je k dispozici jako výzdobu i na dalších místech v bytě. Umělé rostliny můžete mít i na balkoně, na terase, pod pergolou a všude, kde mrzne i sněží. Je to výrobek z plastu a tomu neuškodí vůbec nic, snad jen nevhodné nešetrné zacházení.

Snoubenka – vaše snoubenka či partnerka jistě ocení umělé rostliny, i když ty živé mají samozřejmě jinou váhu. Umělé rostliny jsou ale velmi dekorativní a v některých prostorách mají svůj osobitý význam. Máte-li dobrý vkus, nahlédněte do galerie těchto výrobků na Internetu a jistě se vám některé modely zalíbí, například kapradiny, bonsaje, fíkusy, orchideje, růže, palmy atd. Mnohé z nich jsou k nerozeznání od živých.