Cibetková káva https://darka-shop.cz/katalog/kava/kopi-luwak-cibetkova-kava není speciální druh kávy, který roste jako ostatní druhy na kávovníku. Cibetka je šelma, která bobule kávy zařadila do svého jídelníčku, a poměrně často si je dopřává. Jak se tedy taková káva dostane na světlo světa? Jednoduše – cibetka ji spořádá, stráví, a vyloučí ven. Jakkoliv vám to může znít šíleně, je tomu tak. Ale nebojte se – káva se nepřipravuje přímo z toho, co cibetka vyloučí.

zvíře cibetka

Směs se následně třídí, loupe, a to co zbude se jednoduše upraží. Výsledným produktem je káva s opravdu nezaměnitelnou chutí, protože prochází trávicím traktem cibetek, což má pochopitelně na výslednou chuť velký vliv. Cibetkovou kávu si rozhodně nespletete s jinou kávou. Její chuť se popsat nedá, člověk ji musí vyzkoušet sám na sobě. Ale nebojte se – bude vám chutnat. Jen nesmíte myslet na to, jak vzniká. Nepijete nic špatného, jen kávu masírovanou přes cibetku. 🙂

Cibetky ví, co je dobré
Cibetky si vybírají jen tu nejlepší kávu. Vybírají si zrna například z kávy na Sumatře nebo na Jávě, protože právě tady cibetky žijí. Produkce této kávy je tedy omezená i zeměpisně, a není divu, že je její cena o tolik vyšší, než cena normální kávy. Každý skutečný milovník kávy ji ale alespoň jednou za život musí určitě vyzkoušet. Pokud seberete odvahu, čeká vás odměna v podobě lahodní a jemné chuti bez hořkých tónů.

nepražená káva

Kvůli dlouhému procesu zpracování kávových zrn je cena bohužel o trochu vyšší, což ale nevadí, pokud ji chcete opravdu vyzkoušet. 40 gramů koupíte již za 699 Kč, což je cena ještě poměrně nízká. Je to ideální dárek pro milovníky kávy, kteří chtějí na jazyku mít chuť nejluxusnější kávy světa. Darujte svým nízkým tento jedinečný kávový zážitek – je dost možné, že už ji kvůli ceně nikdy nevyzkouší.
Kromě této kávy máme i klasické druhy kávy, které pocházejí ze světových plantáží, a chutí určitě neurazí.