Dva lidé, kteří se mají rádi, by měli rozhodně pracovat na tom, aby se vždycky dokázali spolu domluvit. Jakmile partnerský vztah nebude založen na konstruktivních rozhovorech při řešení problému, většinou se stává nespokojeným a narušeným.
siluety milenců.jpg
Nedopusťte krach partnerství jen proto, že přestanete komunikovat také o ožehavých tématech.

A milostný život je jedním z těchto témat! Vždyť v partnerském životě jsou si lidé blíž, než ve kterémkoliv jiném partnerství. Znají se nejen po stránce duševna, ale také fyzična. V partnerství nesmí být nic tabu. Jinak nastává problém, který může vést ke konci. A to byste přece nechtěli.

Jednou jste se rozhodli a potvrdili slibem, že spolu zůstanete v dobrém i ve zlém. Inu, právě nastaly ty doby horší. A v těchto dobách se teprve pozná, jak jste na to s Vašimi základy partnerství. Zamilovanost Vás opustila, ale určitě zůstalo něco daleko vzácnějšího, nemyslíte? Je to přece láska! A ta hory přenáší!

Víte, každý partnerský pár se dostane jednou za čas do slepé uličky. A důvodem může být cokoliv. Vědecky bylo dokonce dokázáno, že krizová období se točí kolem třetího, sedmého a jedenáctého roku společného soužití. V těchto obdobích dochází k nejvyšší rozvodovosti. Ale vždycky se všechno točí kolem toho, že jednotlivé páry přestanou spolu komunikovat! To je ten kámen úrazu rozchodů.
hlavy a otazníky.jpg

Když si nejste jistí, zda se svým partnerem vůbec chcete setrvávat, tak si jen v duchu představte, že s Vámi ve společné domácnosti nebude. Ulevilo se Vám, nebo jste plni úzkosti smutku? Pokud pociťujete spíše to druhé, pak začněte vést rozhovory. Ne hádky. Ty věci nepomohou. Ale konstruktivní rozhovory o tom, co Vás trápí a co byste chtěli změnit, nebo napravit.

·         Vyjasněte si, co je důvodem nekvalitního milostného života Vás dvou.

·         Podělte se se svým partnerem o tom, co od společného soužití očekáváte. Pokud partner není telepat, neví to.

·         Hledejte společné řešení.

Komunikujte!