Mnoho lidí si nechce myčku na nádobí koupit hlavně z finančních důvodů. Současné modely však nejsou tak drahé, aby si na nešlo během relativně krátké doby našetřit. Výběr jednotlivých typů je dnes poměrně široký a zorientovat se v této problematice nemusí být pro laika úplně jednoduché. Proto byste se měli držet základních bodů, dle kterých si dokážete vybrat přesně takovou myčku, kterou potřebujete.
mytí nádobí ve dřezu

1.      Velikost – když pomineme cenu, je při výběru myčky velikost zcela zásadní. Je jasné, že pokud máte pouze malou kuchyň, nebudete si do ní kupovat stroj, který ji z půlky zabere. Zároveň to však neznamená, že je nutné pořídit si hned tu největší myčku na trhu, máte-li kuchyň velikosti letiště.
šálek v myčce

2.      Sady – v současnosti jsou standardně k dostání myčky na čtyři až dvanáct sad nádobí. Zde platí, že pokud doma žijete sami nebo pouze v páru, nemusíte si kupovat přístroj určený pro celou rotu. Navíc obvykle myčky, které pojmou dvanáct sad nádobí bývají daleko rozměrnější než verze určené například pro polovinu a méně.

3.       Volné nebo vestavěné – myčky na nádobí se dělí na volně stojící a vestavěné. Z větší části se jedná pouze o kosmetický rozdíl, kdy volně stojící přístroj je vidět a vestavěný typ je schovaný ve skříňce. Pro většinu lidí toto rozdělení není relevantní, ale chcete-li mít kuchyni dokonale sladěnou, volte vestavěnou myčku.

4.      Spotřeba – velmi důležitá je rovněž spotřeba. Můžete si koupit poměrně levnou myčku, ale co z toho, když bude energeticky náročná. Těch pár tisícovek, které při koupi ušetříte pak dáte právě za spotřebu. Je proto mnohem ekonomičtější na začátku pustit o jeden dva chlupy více a koupit si dražší myčku A+++, která bude nenáročná na elektrickou energii. Případně můžete udělat kompromis a koupit si přístroj s označením A++, který si bude chtít o něco více energie, ale stále nebude tak náročný jako myčky s označením A+ nebo dokonce A.