Majitelé vlastního zahradního koupání dobře vědí, jak důležité je o vodu v něm pečovat. Koupat se a užívat si léto lze jen v čisté a zdravotně nezávadné vodě. S péčí o ni nám nesmírně pomáhají určité chemické prostředky, ale i další pomocníci.

filtr

Nedílnou součástí příslušenství potřebného k údržbě zahradního koupání by měla být i filtrace včetně náplně. Zapomeňte však na kartuše, ty nevydrží dlouho a musí se často měnit. Mnohem efektivnější je využití písku. Ten je jednak účinnější, ale také déle vydrží.

Ideální náplň, která využívá ostrých hran

Písek do bazénové filtrace je ideální náplní, která vydrží, v závislosti na četnosti zapínání, cca tři roky a pak ji je třeba vyměnit.
· Krása je ale v tom, že tuto náplň nemusíte vyhazovat do popelnice a zatěžovat odpad. Lze ji využít jako zimní posyp na chodníky či při přesazování rostlin.

· Tajemství a funkčnost této náplně tkví v jednotlivých zrnech písku. Každé zrnko má totiž ostré hrany, právě tyto hrany pak tuto náplň činí vysoce účinnou. Na nich se totiž jednotlivé nečistoty zachycují a neputují tak zpět do vody. Časem se ovšem tyto hrany užíváním obrousí a je třeba náplň vyměnit.

písek

· Jednotlivé náplně jsou prodávány v různých velikostech zrn od 0, 4 mm do 2 mm v baleních po 25 kilogramech. Při výběru se řiďte doporučením výrobce.

Dejte přednost kvalitě, vyplatí se to

Chcete-li mít vodu i bazén pod kontrolou, dobře vybírejte pomocníky, kteří vám s údržbou pomohou. Zaměřte se pak především na volbu kvalitní a funkční filtrace včetně náplně. Na náplni totiž závisí výsledek. Dejte raději přednost písku před kartušemi. Déle vydrží a je mnohem spolehlivější.

Ještě nejste rozhodnuti? Nebo si snad nevíte rady? Tak se neváhejte obrátit na nás, na odborníky v oboru. Rádi vám s výběrem pomůžeme a samozřejmě i vysvětlíme, jak se vším správně zacházet.