Možná máte právě chvíli času a tak uvažujete nad tím, jak byste ji smysluplně využili. Možná je před vámi den volna anebo hned celý víkend a vy máte chuť strávit jej kreativně, něčemu zajímavému se naučit a vytvořit něco pěkného. V tom případě vyzkoušejte plstění.
plstěný práce.jpg

Jedná se o jednoduchou výtvarnou techniku anebo také o znovuobjevené řemeslo, chcete-li. Plstění je totiž přirozený proces, při kterém za určité vlhkosti, tření a teploty ovčí rouno plstnatí. Těchto vlastností vlny si již dávno všimli naši předkové a naučili se je využívat. Plstěním je totiž možné vyrobit i krásné a praktické věci jako jsou papuče, pokrývky hlavy či různé hračky a mnohé další věci. Zatímco dříve se jednalo o řemeslo využívané k výrobě praktických denních potřeb, dnes je plstění spíše zábavou hojně využívanou k tvoření ozdob, originálních šperků či jiných drobností pro radost.

A k takovému tvoření vám stačí opravdu jen málo. Hlavní je samozřejmě nadšení a trochu šikovné ruce. Nutných pomůcek už je pak celkem nemnoho. Řadí se k nim hlavně plstící jehla, ke které si můžete opatřit i dřevěnou rukojeť pro lepší držení, samozřejmě ovčí rouno v různých podobách (česané, mykané, barvené, přírodní,…), podložka pro plstění anebo třeba mýdlo pro mokré plstění. I samotná výroba je poměrně snadná. Jednotlivými vpichy plstící jehly se jednotlivá vlákna rouna propletou, vlna se tak zpevní a drží svůj tvar.
plstěná kráva.jpg

Jakmile se tuto techniku naučíte, tak zjistíte, že její možnosti jsou široké, můžete tak vyrobit opravdu ledasco. A můžete si být zároveň jisti tím, že o vaše výrobky bude velký zájem. Ať už půjde o různé šperky anebo doplňky, vždy to bude originál, který nikde jinde nenajdete a originály, navíc ručně dělané, jsou dnes v módě. Budete tak mít vždy po ruce skvělý dárek pro všechny vaše blízké, ať už půjde o kamarádky anebo o členy vaší rodiny.