Možná právě stojíte před otázkou, jakým způsobem připevnit svá jízdní kola na váš osobní automobil tak, abyste je bezpečně a spolehlivě dopravili až na místo určení, třeba do cílové destinace vaší letní dovolené anebo na chatu či kamkoli jinam. Pokud si zvolíte správný způsob upevnění bicyklů na osobní automobil, pak ani trochu nezáleží na tom, kam s nimi budete cestovat.

koule

S bezpečně a spolehlivě uchycenými bicykly můžete najet libovolný počet kilometrů a ani v nejmenším nepoznáte rozdíl. Správně uchycená kola vás totiž při jízdě nebudou nijak omezovat, a především jízda s nimi bude bezpečná i v případě, když zrovna zapomenete na to, že je máte s sebou. A přesně taková může být jízda jen v případě, že pro přepravu bicyklů využíváte nosiče kol na tažné zařízení na kouli. Oproti případu, kdy byste svá jízdní kola umístili na střechu svého vozu je to výrazný rozdíl. No, jen si to spočítejte! V případě, že bicykly povezete za svým automobilem na nosiči připojeném za tažné zařízení, nebudete se muset trápit tím, že na ně v nějakém nestřeženém okamžiku zapomenete.

kola

Nebudete muset přemýšlet nad výškou každého podjezdu, kterým pojedete, nebudou vás stresovat mosty, tunely či průjezdy bloky budov ani průjezd lesními cestami a tak podobně. Výška vašeho automobilu se v případě uchycení kol v nosiči v zadní části automobilu nijak nemění a vy se tak nebudete muset obávat své případné nepozornosti a hrozivého pádu jízdních kol na vozovku, který by vás připravil nejen o vaše bicykly, ale možná i o řidičské oprávnění. (A to nemluvíme o maléru, kdy by při pádu kol mohla být zraněna druhá osoba.) Mít kola připevněna v zadní části osobního automobilu je tedy nejen bezpečné, ale pro řidiče i velice pohodlné a osvobozující. Ovšem nejen pro něj. Každý, kdo bude chtít své kolo z nosiče sundat, to může snadno udělat, aniž by se musel natahovat na střechu a napínat své svaly při sundávání a kola ze střechy. http://fast10.vsb.cz/studijni-materialy/ps4/1.html