Praní je natolik běžnou a čím dál více i každodenní záležitostí, že je nutné věnovat pozornost všemu, co tento proces obnáší. Praní totiž není jen o nastavení teploty a třídění prádla, je skutečně nevyhnutelné, abyste nezanedbali informace o používání nejen prášku, ale i tolik oblíbené aviváže.
bílé košile.jpg

Aviváž není jen o vůni

Mnoho lidí kupuje aviváž jen z toho důvodu, aby jim prádlo po vyprání vonělo. O to se však už umí postarat i kvalitní prací prostředek. Smysl její používání tkví i v něčem jiném, a to třeba:
1. Je jich několik druhů, seženete i takové, které jsou určené pro lidi s alergiemi nebo citlivou pokožkou.
2. Udrží prádlo na dotek měkké.
3. Je prokazatelné, že je i samotné žehlení díky ní daleko snazší.
4. Prádlo po vyprání nebude obsahovat tolik vody, tím pádem bude suché za rychlejší dobu.
Její předností je však svěží vůně, které nelze odolat. V dnešní nabídce aviváží nalezete i některé skutečně netypické vůně a lze podotknout, že trh pořád přichází s nějakou novinkou nebo limitovanou edicí.
prádlo pod oknem.jpg

Domácí výroba aviváže

Někteří odpůrci aviváží tvrdí, že může prádlo do jisté míry i poškodit. Tak jako se vším, i na tom něco bude, ale stejný efekt má i časté praní prádla, čemu se jednoduše vyhnout nedá. Každá textilie má totiž svou životnost a na tom aviváž nic nezmění.
V případě, že toužíte po nějakém ekologičtějším druhu aviváže, můžete si ji vyrobit doma s použitím dostupných a levných surovin.
ocet
vonní/esenciální oleje
voda
To jsou tři suroviny, které se najdou v každé domácnosti a díky jejich spojení docílíte toho, že budete mít vlastní aviváž. Ocet se postará o šetrné zachování jemného prádla a vonné oleje mu dodají příjemnou decentní vůní.
veřejná prádelna.jpg

Aviváž pro miminka

Existuje i aviváž, která je vhodná pro miminka v batolecím věku. To, jestli je opravdu pro ně vhodná je neměnné. Výrobky určené dětem (nebo úplně těm nejmenším) podléhají přísným normám. Takže se nemusíte obávat toho, že jim nějak ublížíte, když využijete toho, že ji máte k dispozici.
RADA NAD ZLATO:Vždy platí, že méně pracího prostředku a taktéž aviváže – je více! Nepřekračujte doporučené dávkování a řiďte se raději tím, že i menší množství splní svůj účel.