Ideál krásy je v dnešní době jasné. Hubené modelky, kterým jsou vidět snad všechny kosti, jsou nám předhazovány na každém rohu a koukají na nás z každého rohu. A to je důvod, proč spousta žen drží drastické diety, aby se jim vyrovnaly. No a pak přijde vystřízlivění, protože za pomocí drastické diety sice zhubnou, ale jakmile ji přestanou držet, kila se jim vrátí a mnohdy i několika kily navíc. Proč jsou diety neúčinné a čím je nahradit?

kontrola toastu

Proč diety nefungují? Protože když držíte, tak sice krásně zhubnete, ale vaše tělo jede v nouzovém režimu a jakmile mu poskytnete dostatek kalorií, začne si je překotně ukládat do zásob v podobě čeho? V podobě tuků. Ta to je jojo efekt. Jediná možnost je sice držet dietu a zhubnout ale poté si hodně hlídat svůj jídelníček, příjem kalorií a pravidelně se hýbat. Ale i tak je dost možné, že vám prostě kila půjdou zase nahoru. Čím rychleji shodíte, tím rychleji jdou kila zpátky nahoru.

Čím diety nahradit? Žijte zdravě, jezte kvalitní jídlo a pěstujte nějaký sport. Samozřejmě si můžete s výživovým poradcem sestavit svůj jídelníček s redukcí váhy. Právě nutriční specialista vám poradí, jak na to, abyste zhubli efektivně a pokud možno na co nejdelší dobu (nejlépe na pořád). Rady těchto specialistů jsou opravdu cenné, krom toho že vám poradí co jíst a nejíst, měl by vás taky uklidnit. Je totiž nutné, abyste jedno zhřešení nebrali jako své selhání či katastrofu. Občasné zhřešení vám může naopak prospět, snažte se ale myslet na to, aby to nebylo často, a může to být dokonce i zdravé. Nezapomeňte zvolit také odpovídající pohybovou zátěž. Nejlepší hubnutí je totiž v kombinaci zdravé stravy a pohybové aktivity. Pokud máte velkou nadváhu a potřebujete začít se sportem, pak začněte zvolna chůzí nebo třeba jízdou na kole.
tlusťoch s hamburgerem

Hlavně se do toho pusťte s vervou a nejlépe s někým dalším – třeba s dobrou kamarádkou. Pokud se můžete navzájem podpořit, hodně vám to pomůže v dalším postupu.