Jaké je v Praze stěhování do vyšších pater bez výtahu? Na tuto otázku je jediná odpověď – náročné.

Bytový dům ve starší zástavbě

Stěhovat byty v Praze je snadné, pokud je v nich výtah alespoň větších rozměrů. Starší činžovní domy však výtah nemívají, a těch je v Praze poměrně dost. Pamatujte na to, že každé patro navíc je pro toho, kdo se rozhodne stěhovat sám, mimořádně namáhavé vzhledem k tomu, že na stěhování jsou vždy nejobtížnější schody. Nohy při tom dostávají zabrat a navíc se tu musíte s věcmi různě otáčet, což důkladně procvičí i další svalové partie, zejména paže a zádové svaly. Proto si důkladně rozmyslete, zda to opravdu zvládnete sami, nebo zda to raději nepřenecháte někomu jinému.

široké schodiště

Panelový dům

Některé panelové domy mají k dispozici nákladní výtah. To je velká výhra, ale ne každý „panelák“ ho má, a tehdy jde jen o výtah osobní, kam nemůžete jednoduše nacpat sedací soupravu a pustit ji dolů z třináctého patra. Do výtahu se sotva vejdou krabice s věcmi, ale nerozebíratelný nábytek, velké lustry, koberce, velká chladnička – to vše musí putovat po schodech. A je-li toto i váš případ, pak raději rozmýšlejte, zda nebude lepší objednat stěhovací firmu stěhování v Praze, protože tahat se s rozkládací pohovkou do třináctého patra, a vzápětí tudy vynášet skoro sedmdesát kilo těžkou pračku, to dá zabrat i profesionálům.

schody v činžovním domě

Úklid

Přenecháte-li stěhování do vyšších pater stěhovákům, nemějte obavy, že na vás nezbude žádná práce. Čeká vás úklid, a je-li venku deštivo, stěhováci v průběhu přenášení věcí po schodech určitě sem tam utrousí nějaké bláto, takže bude potřeba schody vytřít. Rozhodně to neodbývejte, protože jak se zapíšete první den v novém bydlišti, tak na vás také budou pohlížet vaši spolubydlící, a úklid po stěhování a slušné vystupování vám můžeme jen doporučit. Ono se vám vše, co „vysíláte“ nakonec vrátí – to dobré, ale i to špatné.