Zase je tady ta doba, kdy je léto za námi a sezóna plesů před námi. Všechny slečny začíná opět trápit otázka, co si na sebe obléct na plesy, které se začínají velmi rychle blížit. Pokud vás například čeká složitější oříšek, který je v podobě večírku 20. – 50. let a ještě navíc ve znamení swingu, měli byste si dávat pozor na rady a zkušenosti z několika těchto večírků. Některé z nich by vám totiž mohly pomoci v rozhodování .
posluchači a lightshow.jpg

Nejdůležitější jsou samozřejmě šaty. Pokud totiž dáváte přednost novému zboží, je dobré se poohlédnout po internetu a to po vintage či retro stránkách s oděvy, jelikož na nich můžete nalézt plno pěkných věcí, které se týkají 50. let či puntíků. Spoustu možností nabízejí ale i prodejny nebo půjčovny karnevalových kostýmů. Je možné sehnat nejen šaty, ale také doplňky. Pokud rádi nakupujete v second handech, pak máte vyhráno, protože nikde neseženete tolik retro věcí. Vše je navíc možné doladit síťkovými punčoškami v černé barvě, ozdobit krk péřovým boa nebo řetězem perel. Pokud máte doma dlouhé saténové nebo háčkované rukavičky, které se hodí k šatům, bude to to pravé ořechové.

Důležitá je také úprava vlasů. Ve 20. a 30. letech byla totiž módní pokládaná vlna, kterou zvládne vykouzlit každá šikovná kadeřnice. Pokud jste zručnější, zvládne to určitě i každá žena za pomoci sponek, tužidla a fénu. Vhodné jsou ale i všelijaké drdůlky nebo účesy nahladko sčesané, zdobené lesklou čelenkou, kytkou nebo peřím.

Co se týká bot, úplně postačí lakované lodičky na nižším podpatku, aby byla každá žena ve víru swingového tance.

S líčením by se to rozhodně nemělo přehánět. Mělo by být světlejší s výrazně červenou rtěnkou. Také piha krásy vám kdekoliv na tváři rozjasní obličej.
konfety nad lidmi.jpg

Jestliže vás doprovází váš milý, což by určitě měl, je důležité vybrat nějaký ten slušivý outfit i pro něj. Širší nabírané kalhoty v pase, jednobarevná košile, šle a vesta budou tím nejvhodnějším. Nejlepší obuví jsou v tomto případě dvojbarevné černobílé lakýrky. Na hlavu je možné posadit cylindr a pod ním sčesané vlasy gelem dozadu.

Teď už můžete vyrazit.