Modelová řada Passat je již několik let obohacena o oplastovanou verzi Alltrack. Jde o velmi praktické kombi, které nejenom že zvládne trošku náročnější terén, ale také vás sveze v pohodlném interiéru s motorem s nízkou spotřebou. Vzhledově atraktivní, ani malý, ani velký. Je toto vozidlo právě to, které hledáte? Vypadá drsně a porovnat se dá i s proslulou Audi Allroad nebo s „naší“ škodováckou Octavií Scout. Podvozek se ubrání i nerovné silnici, o které tu v naší zemi není nouze, navíc motorově si lze vybrat z několika silných a přitom úsporných variant. Od běžného Passatu kombi se liší hned na první pohled oplastovanými nárazníky i lemy blatníků, kryty zrcátek řeší ve stříbrné barvě a prahové lišty zdobí vyrytý nápis s názvem modelu vozidla. Dynamičnost vozu pak doplňuje zvýšení světlé výšky o 30 milimetrů, tak působí auto i bytelně a není pro něj překážkou menší terén.
zadek volkswagenu passat
Zavazadlový prostor je se svým objemem 588 litrů v podstatě průměrný v porovnání s jinými automobily ve verzi kombi. Dynamika a maximální rychlost jsou sice nižší než u „obyčejného“ Passata Variant, ovšem jen ve slabších verzích turbodieselu, které stačí výkonem i cenovým rozpětím, protože jsou spojovány s manuální převodovkou. Živější benzínové motory jsou silné, jenže na úkor spotřeby. Vlastně všechno je to jen otázka, jakou má řidič tendenci k řidičskému umu, tak jako u jiných aut.
volkswagen passat
Do výbavy tohoto modelu vložil výrobce i trošku citu. Mimo standardních asistentů rozjezdu do kopce a jízda z kopce, je také auto vybaveno ABS, ASR a elektronickou uzávěrkou diferenciálu. Elektronika plná asistentů, jako například monitor stavu bdělosti šoféra, to se jen tak nevidí. Na jiný vůz v mrtvém úhlu upozorní žluté LED diody v zrcátkách, takže zařízení by mělo udržet auto bezpečně ve svém jízdním pruhu a zamezit mu ve vybočení. Parkovací asistent je v podstatě již samozřejmostí a rozpoznávání dopravních značek s kamerou v předním skle působí tak trošku jako z jiného světa. Systém Dynamic Light Assist zvládne ztlumit dálková světla, objeví-li se v protisměru jiné vozidlo. Na toto si musí člověk prostě zvyknout.