Uvažujete nad zábradlím vašeho schodiště a zaujala vás nabídka výrobků z kovu?

Ocel nerezová je nadčasová https://www.novinky.cz/zena/styl/381305-nadcasova-kozena-moda.html a mimořádně odolná

Nerez je chromniklová, velmi pevná ocel – cokoli je nerezové nemusí nutně znamenat, že je to měkké a málo pevné. Nerezové oceli patří k nejkvalitnějším ocelovým materiálům, které jsou předurčeny i pro vysoce namáhané součásti, kam patří i zábradlí a schodiště. O nerez se skutečně můžete opřít, obrazně i doopravdy, a nikdy vás nezradí.

kovové zábradlí

Nerez skutečně nekoroduje – někteří z vás mohou mít dojem, že nerezové zábradlí se hodí pouze do interiéru, kde sice nekoroduje, ale venku na dešti, na prudkém slunci či v zimě na sněhu a ledu bude nesmírně trpět a tu a tam se přece jen objeví nějaké zkorodované flíčky. Buďte bez obav, neobjeví! Objevit se mohou leda tak u laciných výrobků chromovaných, nikoli u nerezové oceli. Nerez není chromovaná ocel, protože chrom a nikl je již součástí kovové (chromniklové) slitiny, v její krystalické mřížce, zatímco chromování je jen povrchová vrstvička chromu na korozivní konstrukční, běžné oceli.

zábradlí na schodišti

Ocel konstrukční lze opatřit nátěrem

Zábradlí z oceli se vyrábí již mnoho desítek let a rozhodně není ničím neobvyklým, s čím bychom se setkávali vůbec poprvé. Co je však nové, jsou možnosti nátěrových hmot a povrchových úprav konstrukčních ocelí, které nebyly dříve lidem k dispozici. Této přednosti lze využít pro každý typ interiéru, neboť tu máme pestrou paletu barev, jejich vzájemných kombinací a různých odstínů, což umožňuje navrhovat interiéry dle prostorových 3D schémat bytových architektů.

Ocelová zábradlí lze také různě tvarovat, takže nejste omezeni pouze běžnými hutními profily, ale lze využít i mistrovských výrobků z kovářských výhní. Kovaná zábradlí mohou být co kus, to originál, záleží pouze na vašem vkusu a ochotě dát kovaným výrobkům přednost.