O své mazlíčky se během svých cest či výletů nemusíte bát. Služby v této oblasti se navíc neustále rozšiřují. Pokud si ale přeci jen nejste jistí, tady je pár typů, jak poznat, že vybíráte správně právě pro svého mazlíčka:
štěně na pláži
·         Snaha hotelu zjistit o Vašem mazlíčkovi informace
Otázky, které se mohou někdy zdát všetečné či vlezlé, jsou spíše naopak míněny dobře a měly by být známkou kvality hotelu. Pokud provozovatel projeví zájem dozvědět se o Vašem psu nebo kočce více, zažádá o očkovací průkaz, zeptá se na povahu zvířete… Tohle všechno jsou kladné znaky. Samozřejmě se nenechte odradit, pokud se hotel nebude ptát na takové věci u Vašeho křečka. V tomto případě je to jiná situace a i náročnost hlídání je jiná. U psů či koček by ale hotel měl minimálně zažádat o očkovací průkaz.
zrzavý kocour
·         Povaha mazlíčka
Každé zvíře má jiné povahové rysy. Je dobré vyzkoušet nejprve na kratší dobu, jak odloučení zvládá a poté až plánovat delší období. Plusem může být, když se zajedete s mazlíčkem v předstihu podívat na samotný hotel a na pobyt mu přibalíte jeho pelíšek a hračky.

·         Vaše snaha zjistit informace o hotelu
Jak již bylo řečeno, můžete se na prostředí hotelu zajet podívat předem a utvrdit se ve svém úsudku, že tohle je opravdu to pravé místo. Můžete zkusit také promluvit s personálem.

·         Jací mazlíčci?
Pro které mazlíčky je tedy možné zajistit hlídání? Záleží u každého zařízení, ale celkově je nabízena péče o: psy, kočky, králíčky, fretky, křečky, morčata, potkany či želvy.

·         Čas
Hotelů je sice v dnešní době dost, ale velká část z nich je dopředu zaplněná dopředu objednanými pobyty. Pokud tedy chcete mít možnost výběru, určitě se koukněte na jednotlivé webové stránky zařízení předem. Včasná objednávka hotelu Vám ušetří několik starostí najednou. Pokud ale nemáte tolik času, doporučuje se informovat hotel alespoň jeden týden předem.

·         Kontrola nabídek
Každé zařízení pro ubytování mazlíčků by mělo mít své webové stránky s rozpisem nabídek pro jednotlivá zvířátka. Pro psy například vycházky jsou nabízeny různě a je tedy na Vás určit a vybrat co nejvhodnější režim. Také si zjistěte, jak to chodí s krmením i jestli si máte přivézt krmení, na které je Váš mazlíček zvyklí. Někde je navíc nabízený také zvířecí „salón krásy“ či jiné nadstandartní programy. Výběr je na Vás a Vašem zvířátku!
morče a větvička
Nutno dodat, že i v případě, že nechcete pejska či kočku umisťovat do hotelu, je možné si zaplatit někoho, kdo na mazlíčka jednou za den dohlédne, dá mu krmení, případně s ním dojde na procházku. A Váš čtyřnohý člen domácnosti může Vaši nepřítomnost přečkat v pohodlí domova.