Pravděpodobně se domníváte, že je to jasné jako facka. Vykope se díra a je to. Nu, jste blízko pravdě i když ne tak docela. Na některé druhy bazénů není třeba vůbec nic kopat. Říká se jim nadzemní a svou konstrukcí umožňují jednoduché postavení na rovnou, předem připravenou plochu. Tyto bazény jsou v poslední době oblíbeny více a více. Ale přece jenom svým vzhledem a zabráním místa nejsou na prvním místě v prodeji. Na tom jsou nyní bazény klasické.

Ale zpátky ke stavbě. Ano, na klasický bazén se díra vykopat musí. Pak teprve mohou nastoupit zedníci, izolatéři, obkladači a já nevím kdo všechno ještě bude potřeba. Proto se velká většina bazénu už takto nedělá. Je to zdlouhavé, tedy náročné na čas, a navíc to stojí dost peněz. Existuje levnější a mnohem rychlejší varianta a ta s úvodem článku souvisí. Ostatně to můžete posoudit sami.

větší bazén

Výroba plastových bazénů je v podstatě snadná záležitost, když to vezmeme do souvislosti s bazénem zděným a kachlíkovaným. Tento bazén se vyrobí z pevných plastů, které se pak spojí tak, že je nic neroztrhne a v podstatě se pak celá „nádoba“ usadí na místo, kam si majitel přeje. A je to.

skok do vody

Vypadá to jednoduše, že ano? No vidíte.

Bazény firmy, na kterou je výše v článku nenápadný odkaz jsou vyráběny z těch nejlepších materiálů, které procházejí složitými testy pevnosti a stálobarevnosti. Tyto musí samozřejmě odolat teplotám ve velkém rozsahu, tedy musí zvládnou horka a slunce v létě a mrazy zase v zimě. To je hodně důležité. Nelze totiž bazén na zimu jednoduše vypustit a bazén odnést na půdu. Toto lze udělat jen s těmi malými, kulatými, co mají nafukovací okraj. Bazén je venku po celý rok, takže prostě musí vydržet všechno možné a nesmí nikde prasknout. Na to vám dá firma záruku, protože bez ní by asi nebylo tolik spokojených zákazníků, které firma měla a v současnosti i má.