Každý člověk chce mít svůj domov co nejútulnější. Ale pro každého to znamená něco docela jiného. Někdo se cítí dobře v mírném chaosu, jiný musí mít doma dokonalý pořádek a vše na svých určených místech. Zkuste se trochu zamyslet a zavzpomínat. Určitě jste viděli nějaký film, nebo četli nějakou knihu, ve které vystupovala stará žena, která žije na vesnici. Nebo ještě lépe – žije na samotě.
·        Vzpomínáte, co bylo téměř poznávací znamením těchto žen?
o   Byla to jejich moudrost a schopnost vyznat se ve všech možných bylinkách.
bylinková stěna
Tyto zázračné rostlinky jim visely všude, kam oko dohlédlo. Však to tam muselo také vonět. A právě to tyhle babičky kořenářky určitě považovaly za znak útulna. Proč si ve své kuchyni nevytvořit podobnou atmosféru? Nejprve je asi potřeba vědět, jestli některý člen naší domácnosti není alergický. Jestliže nikomu nebudeme překážet, můžeme se směle pustit do díla. Nemyslím, že byste měla fungovat jako místní vědma. Spíše si pěstovat bylinky pro svou vlastní potřebu.
sedmikrásky u bylinek

Bylinky jako dekorace

Aby byly bylinky u Vás spokojené, budou potřebovat dostatek světla. Parapet okna bude tím nejvhodnějším místem. Naše rostlinky můžeme napíchat do obyčejného květináče. Jestliže chceme být originální, můžeme si pořídit speciální nádoby přímo určené na bylinky. Nebo si vyrobit (nebo dotvořit) nějaké nádoby vlastníma rukama. Pokud se rozhodneme pro rostliny, které mají rády vlhko, budou pro ně asi nejlepší samo zavlažovací květináče nebo truhlíky. Bylinky mohou být krásnou a netradiční dekorací. Jestliže přiděláte na zeď madlo, které většinou slouží k oschnutí utěrek, máte vyhráno. Stačí místo utěrky zavěsit ozdobné květináčky. Jestliže míváte v kuchyni průvan, tak bylinky spokojené asi nebudou. Ale i to se dá vyřešit koupí speciálního miniaturního skleníku. Lze ho postavit na stůl nebo zavěsit na stěnu.