Ať už chcete bydlet v bytě nebo domě, nejspíš očekáváte, že si budete moct udělat spoustu věcí podle sebe. Každý má svou představu o tom, co by chtěl doma za místnosti, kde by je chtěl, jakou by chtěl výmalbu, nábytek, zkrátka každý máme nějakou vizi. Jenže při rekonstrukci nebo výstavbě zjišťujeme, že není úplně jednoduché si domácnost vytvořit podle vlastních návrhů. Nejeden člověk se tak ocitá v bludném kruhu, kdy se snaží neustále něco měnit, ale v podstatě bez výsledku.

klíč k domu

Řešení je jednoduché
Naprostá většina lidí nemá vystudovanou vysokou školu v oboru architektury. To jim značně ztěžuje možnost si vymyslet například dispozici domu. Do bydlení se nezapojuje jen estetika, ale především funkčnost, kterou získáte spojením znalostí o inženýrských sítích a statice. Při stavbě i rekonstrukci je potřeba dodržovat různá pravidla, protože gravitace je neúprosná. Jestli nechcete riskovat, že podceníte nosnost příček nebo celého patra, můžete být velmi nemile překvapeni.

design ložnice

Škody při stavbách jsou běžné
Mnoho architektů má zkušenosti s nápravou škod a chyb, kterých se dopustili lidé, kteří si stavěli dům sami. Popraskané zdi, nízká nosnost nebo špatně zvolená izolace jsou jen minimem potíží, se kterými se mohou lidé setkat. Chcete mít jistotu že všechno ve vašem domě bude v naprostém pořádku a zároveň chcete mít hezké bydlení, které bude vaší chloubou? Pak spolupracujte s někým, jehož parketou je bytový design. Většina designérů se zabývá nejen designem ale funkčností, protože mají titul ze stavařiny. Dokážou vám nejen poradit, ale vymyslel skvělý koncept celého bydlení, a to včetně výmalby, nábytku a dispozice.
Vždycky je lepší si pozvat na pomoc odborníka, který bude vědět co a jak. V konečném důsledku můžete ušetřit touto cestou i nemalou částku, kterou byste museli vynaložit na případné opravy.